Program Nauczania
 
Porównanie programów kształcenia chiropraktycznego (IA - IIA - IB - IIB)
 
IA - akredytowany - czteroletni - dla osób z maturą - REKOMENDOWANY przez WHO
IIA - przeznaczony dla osób posiadających gruntowne wykształcenie medyczne - powinni ukończyć program IA lub IB
IB - przeznaczone dla osób posiadających podstawowe wykształcenie medyczne - REKOMENDOWANY przez WHO
IIB - przeznaczone dla osób utożsamiających się jako "chiropraktyk"- powinni ukończyć program IA lub IB

Wg Wytycznych WHO (Genewa, 2005) Dotyczących Standardów Zasadniczego Szkolenia i Bezpieczeństwa w Zakresie Edukacji Chiropraktycznej. Programy IA, IIA, IB i IIB przeznaczone dla osób posiadających egzamin maturalny.


program_nauczania.pdf (84kB)

Podstawowy Kurs Chiropraktyki Akademii Chiropraktyki jest częścią powyższego programu.

Szkoła Chiropraktyki realizuje program nauczania IA w cyklu 30 miesięcznego szkolenia w formie 9 (dziewięciu) 7 - 9 dniowych zjazdów. W czasie zjazdów będzie realizowany program kształcenia chiropraktycznego w formie wykładów, ćwiczeń praktycznych, obserwacji klinicznych oraz prac pisemnych. Zaliczanie każdego z przedmiotów będzie miało formę opracowań pisemnych na tematy wskazane przez prowadzących zajęcia. Zaliczenia w formie praktycznych sprawdzianów umiejętności manualnych, będą również stanowiły element monitoringu postępu słuchaczy. Oczekiwaniem Szkoły Chiropraktyki jest, że w ostatnich 6 miesiącach nauki słuchacze rozpoczną prowadzenie badań i napiszą pracę dyplomową na wybrany przez siebie temat. Kształcenie w Szkole Chiropraktyki zostanie zakończone egzaminem praktycznym i obroną pracy dyplomowej. Posiadanie D.C. wydanego przez Akademię Chiropraktyki i każdy rok udokumentowanej praktyki chiropraktycznej oraz uczestnictwo w kursach I. Soloviov, będą uwzględnione w indywidualnej realizacji programu. Za zaliczone, będą uznane te przedmioty, które uczestnik kursu wcześniej studiował i zaliczył w szkolnictwie policealnym wyższym i półwyższym na ocenę co najmniej dobrą.


Metody nauki

Metody nauki w Szkole obejmują wykłady, seminaria, warsztaty, dyskusje grupowe, prezentacje przygotowywane przez słuchaczy oraz sesje praktyczne. Większość sesji stanowi połączenie teorii i prac praktycznych wraz ze wskazówkami zastosowania poznanej wiedzy w warunkach klinicznych. Szkoła wykorzystuje najnowsze osiągnięcia techniki w realizacji programu nauczania.

Słuchacze otrzymują wskazówki, jak studiować efektywnie oraz są zachęcani do znalezienia najbardziej odpowiadającego im sposobu uczenia się.

Rada Naukowa Szkoły twierdzi, że proces uczenia się powinien sprawiać radość i powinien być gruntowny!

Nauka samodzielna słuchacza wymaga przygotowywania różnorodnych projektów, ukierunkowanego czytania, pisania prac i przeprowadzenia ćwiczeń. Praktyki kliniczne będą miały miejsce w instytucjach wskazanych przez Szkołe.

Cały program nauczania jest tak zaprojektowany, aby wspomagał rozwój wiedzy i umiejętności, jakich słuchacze będą potrzebować w pracy klinicznej.

Liczba słuchaczy przyjmowanych przy każdym naborze jest ograniczona po to, aby utrzymać wysoki odsetek nauczycieli przypadających na słuchacza i dbać o jakość nauczania każdego słuchacza. Szkoła przykłada duże znaczenie do ciągłej oceny i utrzymywania indywidualnych kontaktów między słuchaczami i członkami kadry nauczającej.






 
Copyright 2006-2014 by Szkoła Chiropraktyki. Wszelkie prawa zastrzeżone.